1 - Zlatý potok

Název připomíná období vzniku města, které souviselo s rozvojem těžby zlata. Zlato se těžilo v dolech, štolách a také se rýžovalo na březích Otavy a jejích přítocích. Jádro revíru se nacházelo v oblasti jižně od města nad údolím Zlatého potoka. K této oblasti se váže řada příběhů. Nějací dva kašperskohorští měšťané chodili pytlačit na ryby do Zlatého potoka. Jednoho večera se náhle do vody skutálel kámen. Vylekaní pytláci pohlédli vzhůru a tam spatřili sedm trpaslíků vycházejících z jedné skalní skuliny. Osvětlovala je slabá záře kahanů. Po chvíli zmizeli ve staré štole. Pytlákům nedala zvědavost, a tak se připlížili k té sluji. Ale permoníci je tak vystrašili, že oba ze strachu nechali pytlačení.

Comfort TRPL

Vybavení pokoje:
1x dvoulůžková postel, 1x jednolůžková postel, koupelna se sprchou, WC, toaletní potřeby, fén, župan, přezůvky, satelitní TV, trezor, šatní skříň

Cena zahrnuje:
wifi, snídaně formou bufetu, vstup do krytého bazénu

Rezervovat pokoj

Nezmeškejte žádnou novinku v Hotelu Kašperk.
Zaregistrujte se pro odběr aktuálních informací do Vaší e-mailové schránky.


Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti HYALIT spol. s r.o.
Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE
Captcha