11 - Flusárna

Tímto názvem je označován svah dobře viditelný z Kašperských Hor. Neobvyklý název souvisí s dříve v kraji rozšířeným sklářstvím, kdy jednou ze surovin pro výrob byl tzv. flus(z němčiny),nebo také potaš. Podle děděných receptur se v nejstřeženější místnosti sklářské hutě „šmelcovně“ míchal potaš s prachovým pískem, vápnem, arsenikem a dalšími přísadami. V okolí se nacházelo několik sklářských hutí. Ve středověkém Království českém se sklářství vyvíjelo v závislosti na ekonomických a kulturních změnách. Hlavními odběrateli okenního, stolního a dalšího skla se stala především města, kláštery a šlechtická sídla. Nejstarší české sklárny pocházejí z 2. poloviny 13. století. Zatím nejstarší nepřímý doklad o sklářské výrobě na Šumavě pochází z r. 1348.

Comfort DBL + 1

Vybavení pokoje:
1x dvoulůžková postel, možnost přistýlky, posezení, koupelna se sprchou, WC, fén, župan, přezůvky, satelitní TV, trezor, šatní skříň

Cena zahrnuje:
wifi, snídaně formou bufetu, vstup do krytého bazénu

Rezervovat pokoj

Nezmeškejte žádnou novinku v Hotelu Kašperk.
Zaregistrujte se pro odběr aktuálních informací do Vaší e-mailové schránky.


Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti HYALIT spol. s r.o.
Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE
Captcha