14 - Zlatý mlýn

S počátky hlubinné těžby zlata souvisí vznik Kašperskohorska, který je kladen do sklonku13. století. Zlatonosný revír Kašperských Hor považovaný pro předhusitskou dobu za nejdůležitější v celém českém království, zahrnoval území dlouhé přibližně 10 km od hory Ždánova až po horu Křemelná v šíři asi 2-3 km. Zlatonosný křemen se hned u dolu upravoval drcením, pražením, rozemíláním, propíráním a loužením, až bylo získáno čisté zlato. Podle zpráv kronikářů pracovalo na Kašperskohorsku za Jana Lucemburského na 300 mlýnů na zlatou rudu. Dokladem jsou četné nálezy celků i zlomků mlecích kamenů z těchto mlýnů v okolí Kašperských Hor a Rejštejna, na březích Zlatého potoka, Losenice a Otavy.

Comfort TRPL

Vybavení pokoje:
1x dvoulůžková postel, 1x jednolůžková postel, posezení, koupelna se sprchou, WC, fén, župan, přezůvky, satelitní TV, trezor, šatní skříň

Cena zahrnuje:
wifi, snídaně formou bufetu, vstup do krytého bazénu

Rezervovat pokoj

Nezmeškejte žádnou novinku v Hotelu Kašperk.
Zaregistrujte se pro odběr aktuálních informací do Vaší e-mailové schránky.


Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti HYALIT spol. s r.o.
Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE
Captcha