2 - Markéta

Byla světice a je po ní pojmenován kostel, který je dominantou kašperskohorského náměstí. Původně byl kostel zasvěcen svatému Linhartu. Jde o gotickou trojlodní stavbu z poloviny 14. st. Při poslední přestavbě r.1883 byla k západnímu průčelí přistavena nová 50 m vysoká věž. Vnitřní zařízení je jednotné, většinou barokní. Zajímavé jsou také např. vitráže v oknech. Ve věži jsou dva zvony ulité r.1657 zvonařem z Klatov. Do výklenku východní stěny kostela je zvenku umístěn tzv. kohoutí kříž, který připomíná slova Ježíše Krista, která sdělil Petrovi, že než kohout zakokrhá, Petr ho třikrát zapře. Na kříži jsou také v provedení v plechu znázorněny nástroje umučení Ježíše. Jde o zajímavou památku lidového umění. Zmínit je třeba i dřevěnou plastiku zpodobňující sv.Markétu, patronku kostela od mistra známého po jménem mistr zvíkovského oplakávání, která se umístěna v kašperskohorském muzeu a je jednou z nejcennějších. To, co nás na první pohled zaujme, je obličej, který výrazně určuje charakter a celkový ráz plastiky. Klid, úsměv a trochu až naivní výraz obličeje dodávají kašperskohorské soše osobitý charakter.

Royal TRPL + 1

Vybavení pokoje:
1x dvoulůžková postel, 1x jednolůžková postel, možnost přistýlky, výhled na náměstí, posezení, koupelna se sprchou, WC, fén, župan, přezůvky, satelitní TV, trezor, šatní skříň

Cena zahrnuje:
wifi, snídaně formou bufetu, vstup do krytého bazénu

Rezervovat pokoj

Nezmeškejte žádnou novinku v Hotelu Kašperk.
Zaregistrujte se pro odběr aktuálních informací do Vaší e-mailové schránky.


Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti HYALIT spol. s r.o.
Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE
Captcha