22 - Mouřenec

Je (i když spíše byla) osada na kopci, prvně zmiňovaná r. 1369. Nachází se zde půvabný kostelík sv. Mauricia. Nedávno zde byly odkryty pozoruhodné nástěnné malby představující Poslední soud s neobvyklými náměty – archanděl Michael jako vážič duší s přímluvkyní Pannou Marií.Vypráví se, že v dobách švédských válek se lidé z Mouřence báli, že by nepřátelé mohli vyplenit kostel. Všechno cenné se rozhodli ukrýt do bezpečí. Nejsvětější svátost oltářní ale nechtěli vynášet z kostela rozhodli se ji zde zazdít. Lidé pak prchli do hor. Nikdo z nich se už nevrátil. Nikdo pak nevěděl, kde monstranci hledat. Jednomu zbožnému muži se však zdál sen o místě úkrytu. Monstranci pak našli. Ale co je udivilo, bylo to, že ve zdi spolu s monstrancí byly dvě hořící svíce.

Comfort DBL + 1

Vybavení pokoje:
1x dvoulůžková postel, možnost přistýlky, posezení, koupelna se sprchou, WC, fén, župan, přezůvky, satelitní TV, trezor, šatní skříň

Cena zahrnuje:
wifi, snídaně formou bufetu, vstup do krytého bazénu

Rezervovat pokoj

Nezmeškejte žádnou novinku v Hotelu Kašperk.
Zaregistrujte se pro odběr aktuálních informací do Vaší e-mailové schránky.


Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti HYALIT spol. s r.o.
Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE
Captcha