23 - Král Šumavy

Tak byl přezdíván převaděč z doby kolem poloviny 20. století a hlavně v dobách počátku vlády komunistů v naší zemi. Říkalo se mu Kilián, vlastním jménem Karel Nowotny. Byl rodákem ze Starých Hutí ležících poblíž Chalupské slatě. Pocházel z pašerácké rodiny, což bylo tehdy na Šumavě běžné povolání. Otec, sám legenda, ho bral na pašerácké výpravy již jako devítiletého. Znal tedy terén velmi dobře. Kilián měl výbornou fyzickou kondici, uměl se pohybovat terénem pěšky, na lyžích i po sněžnicích. Měl také vynikající orientační smysl. Byl požádán o spolupráci tajnými službami. Převedl přes hranici mnoho agentů, ale hlavně pomohl stovkám lidí utéci z rudého a nesvobodného Československa. Králů Šumavy bylo více. Kilián se díky filmu stal jejich symbolem. Převáděli bývalí četníci, hajní i prostí horalé. Na Šumavě najdeme i pomník těmto lidem, kteří pomáhali druhým k cestě za svobodou.

Comfort DBL + 1

Vybavení pokoje:
1x dvoulůžková postel, možnost přistýlky, posezení, koupelna se sprchou, WC, fén, župan, přezůvky, satelitní TV, trezor, šatní skříň

Cena zahrnuje:
wifi, snídaně formou bufetu, vstup do krytého bazénu

Rezervovat pokoj

Nezmeškejte žádnou novinku v Hotelu Kašperk.
Zaregistrujte se pro odběr aktuálních informací do Vaší e-mailové schránky.


Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti HYALIT spol. s r.o.
Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE
Captcha