3 - Zlatá stezka

Do světla historie vstupují šumavské stezky na samém počátku 11. st., kdy se o nich začínají objevovat první ověřené písemné zprávy. Nicméně spojení přes Šumavu jistě existovalo již v pravěku. Z hlediska písemných zpráv se nám jako nejstarší jeví Vintířova a Zlatá stezka. O Zlaté stezce máme první historickou zprávu z r. 1010. Tyto obě stezky spojovaly Čechy s podunajskými oblastmi kolem Řezna (Vintířova stezka) a kolem Pasova (Zlatá stezka), tj. kolem významných sídlišť s římskou i starší minulostí. Význam Zlaté stezky od počátku spočíval v transportu alpské soli do českých zemí. Ve 14. st. se Zlatá stezka rozrostla do tří větví. Nejstarší byla prachatická větev, další procházela přes Vimperk a konečně na příkaz krále Karla IV. byla vyměřena nejzápadnější větev přes Kašperské Hory. Od počátku se dbalo na bezpečnost cest, např. stavbou strážních hradů. Jedním z nich a asi nejznámějším, je hrad Kašperk.

Royal TRPL

Vybavení pokoje:
1x dvoulůžková postel, 1x jednolůžková postel, výhled na náměstí, posezení, koupelna se sprchou, WC, fén, župan, přezůvky, satelitní TV, trezor, šatní skříň

Cena zahrnuje:
wifi, snídaně formou bufetu, vstup do krytého bazénu

Rezervovat pokoj

Nezmeškejte žádnou novinku v Hotelu Kašperk.
Zaregistrujte se pro odběr aktuálních informací do Vaší e-mailové schránky.


Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti HYALIT spol. s r.o.
Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE
Captcha