6 - Vydra

Jde o divokou a zároveň půvabnou, z fotografií známou, říčku. Pramení na severním svahu Luzného ve výšce 1192 m n.m. Soutokem s Křemelnou tvoří na Čeňkově pile Otavu. Jak název napovídá, vyskytují se zde i vydry. Další zajímavostí je vodní elektrárna na Čeňkově pile, kde je i expozice týkající se technických zajímavostí a historie díla. O říčce se vypráví legenda, která začíná takto: „V divukrásném údolí, kde nespoutaná Vydra žene své burácející a pěnivé vlny přes svírající skaliska, žije v temných hnědých hlubinách vod vodní žínka.“ Za svitu měsíce vychází z vody a suší si své krásné vlasy. Kdo ji uvidí, propadne ji tělem i duší. Jednou byl takto omámen jeden mladík. Když se probral, zjistil, že je pod vodou. Dlouhá léta tak žil pod hladinou. Ale postupně v něm sílil stesk po rodině, a tak vodní království opustil.

Comfort TRPL

Vybavení pokoje:
1x dvoulůžková postel, 1x jednolůžková postel, posezení, koupelna se sprchou, WC, fén, župan, přezůvky, satelitní TV, trezor, šatní skříň

Cena zahrnuje:
wifi, snídaně formou bufetu, vstup do krytého bazénu

Rezervovat pokoj

Nezmeškejte žádnou novinku v Hotelu Kašperk.
Zaregistrujte se pro odběr aktuálních informací do Vaší e-mailové schránky.


Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti HYALIT spol. s r.o.
Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE
Captcha