7 - Křemelná

Říčka pramení 1,4 km od Pancíře ve výšce 1090 m n.m. Soutokem s říčkou Vydrou u Čeňkovy pily vytváří řeku Otavu. Stejný název nese i majestátní hora Křemelná s výškou 1125 m n.m. S říčkou je spojena legenda, která nese název Světýlka na Křemelné. Jeden sedlák z Předních Paští oral v deštivém podzimním dni své pole. Pod ním šuměla řeka Křemelná. Tu se mu náhle zdálo, že dole u řeky něco probleskuje. Najednou uviděl houf světýlek, jak se rojí a divoce poletují nad hladinou. Věděl, že světýlka nesmí obtěžovat. Ale byl daleko, tak neodolal pokušení a na světýlka zakřičel. Tu světýlka zavířila a rozlétla se proti němu. Sedlák utíkal k domovu. Jen tak tak, že stihl zabouchnout dveře. Světýlka zlostně škrábala na dveře, tloukla do oken a divoce kroužila kolem chalupy.

Comfort TRPL

Vybavení pokoje:
1x dvoulůžková postel, 1x jednolůžková postel, posezení, koupelna se sprchou, WC, fén, župan, přezůvky, satelitní TV, trezor, šatní skříň

Cena zahrnuje:
wifi, snídaně formou bufetu, vstup do krytého bazénu

Rezervovat pokoj

Nezmeškejte žádnou novinku v Hotelu Kašperk.
Zaregistrujte se pro odběr aktuálních informací do Vaší e-mailové schránky.


Stiskem tlačítka „Odeslat“ souhlasím se zpracováním své e-mailové adresy za účelem zasílání obchodních sdělení o produktech, službách a akcích společnosti HYALIT spol. s r.o.
Více informací o rozsahu a způsobu zpracování osobního údaje (e-mailové adresy) za shora uvedeným účelem naleznete ZDE
Captcha